• 1401/08/23 - 10:07
  • - تعداد بازدید: 28
  • - تعداد بازدید کنندگان: 28
  • Study time: 1 دقیقه

برگزاری ششمین همایش کتابداران و اطلاع رسانان سلامت

ششمین همایش کتابداران و اطلاع رسانان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

7410.mp3 برگزاری ششمین همایش کتابداران و اطلاع رسانان سلامت

ششمین همایش ملی کتابداران پزشکی و اطلاع‌رسانان سلامت با حضور دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و جمعی از مدیران کتابخانه ها و کتابداران سلامت در روزهای 19 و 20 آبان 1401 در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. 

دکتر پناهی خطاب به کتابداران سلامت اظهار داشت: جهت ارتقا تحقیقات نافع و مرجعیت علمی شاخص‌های کاربردی پیدا کنید تا به صورت مستمر وضعیت موجود پایش شده و معضلات پیدا شود و طی آن راهکار‌هایی ارائه دهید تا آن‌ها را رفع کرده و به قله‌های مرجعیت علمی دست پیدا کنیم.

وی افزود: مدل‌هایی هوشمند پیدا کنید تاجهت دسترسی به اطلاعات پزشکی دنیا تسریع و تسهیل شود.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر اساس شاخص‌های ملی و بین‌المللی انجام شود. مدیریت داده هم اهمیت بسیاری دارد. گاهی دسترسی به بسیاری از داده‌های علوم پزشکی به دلیل حفظ و حراست از اطلاعات دشوار می‌شود باید همکاران کتابدار سلامت روش‌هایی پیشنهاد دهند تا داده‌های کسب شده قابل بهره‌برداری باشند.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری، رییس جمهور و وزیر بهداشت نیز طول یک سال گذشته در خصوص تولید علم و مرجعیت علمی تاکیدات بسیاری داشتند، زیرا این مسئله نماد قدرت در دنیاست.

در این رویداد استاندارد ملی کتابخانه‌های بیمارستانی از ماموریت ابلاغ شده معاونت تحقیقات به کلان منطقه ۱۰ آمایشی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همینطور اولین نشریه انگلیسی در حوزه کتابداری با عنوان journal medical library and information science رونمایی شد.

همچنین سامانه ملی ارزیابی کتابخانه‌ها و کتابداران علوم پزشکی که ماموریت ابلاغ شده معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به کلان منطقه ۲ آمایشی به محوریت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نیز رونمایی شد.
در پایان نیز نرم‌افزار یکپارچه مدیریت منابع کتابخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ماموریت واگذار شده معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی گلستان رونمایی شد.

در این مراسم از کتابخانه ها و کتابداران برتر نیز تقدیر به عمل آمد. 

  • Newsgroup : اخبار دانشگاه
  • News code : 7410
کپی لینک کوتاه:
key words
رضوان بیرانوند
خبرنگار

رضوان بیرانوند

کامنت‌ها

0 کامنت برای این مطلب وجود دارد

کامنت

Template settings