• 1401/08/15 - 09:39
  • - تعداد بازدید: 25
  • - تعداد بازدید کنندگان: 25
  • Study time: 1 دقیقه

ارتقای رتبه ایران در تولید پژوهش های سلامت

وزیر بهداشت گفت: جایگاه ایران در تولید دانش سلامت ارتقا یافت و در ردیف 15 مرجعیت علمی جهان و ردیف نخست منطقه قرار گرفت.

7407.mp3 ارتقای رتبه ایران در تولید پژوهش های سلامت

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی همزمان با پنجمین روز از هفته دولت در دیدار معاون و مدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، اظهار داشت: برنامه 6 ماه آینده معاونت تحقیقات و فناوری با هدف ارتقای کمی و کیفی وضعیت پژوهش تهیه و تدوین شود.

وی با بیان اینکه در حوزه پژوهش های کاربردی و محصول محور می بایست بین دانشگاه های علوم پزشکی، رقابت برای پیشرفت ایجاد شود، افزود: باید شاخص های ارتقای وضعیت پژوهش دانشگاه ها را تدوین کنیم چراکه اگر دانشگاهی در حوزه تحقیقات و فناوری فعال نباشد، ابتر است. ارزیابی منظم و دوره ای دانشگاه ها نیز ضروری است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: باید ارتباطات بین المللی با کشورها و سازمانهای بین المللی را بر اساس دیپلماسی سلامت، تقویت کنیم که در این زمینه، برگزاری کنفرانس های علمی مشترک با سایر کشورها و دعوت از صاحبنظران برتر جهان، به تعامل و تبادل تجارب علمی کمک می کند.

دکتر عین اللهی با اشاره به لزوم ساماندهی وضعیت کتابخانه ها در کشور، گفت: کتابخانه، موتور اصلی پژوهش و ابزار محققان و اساتید برای انجام پژوهش است که باید وضعیت آنها از نظر تقویت کتابخانه الکترونیک و دستیابی به مقالات و آثار علمی در جهان بهبود پیدا کند.

وی ادامه داد: باید طرحی برای احیای کتابخانه های دانشگاه های علوم پزشکی تهیه و شاخصی در اعتباربخشی این دانشگاه ها، در نظر گرفته شود. برای رسیدن به پیشرفت و مرجعیت علمی، باید زیرساخت های مورد نیاز از جمله کتابخانه ها وضعیت مطلوبی داشته باشند.

وزیر بهداشت بر لزوم رتبه بندی مراکز تحقیقاتی تاکید و خاطرنشان کرد: لازم است ارزیابی مستمر مراکز تحقیقاتی و تاکید بر محصول محور بودن آنها، مورد توجه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت باشد.

  • Newsgroup : اخبار دانشگاه
  • News code : 7407
کپی لینک کوتاه:
key words
رضوان بیرانوند
خبرنگار

رضوان بیرانوند

کامنت‌ها

0 کامنت برای این مطلب وجود دارد

کامنت

Template settings